Wyciskamy sok a co możemy zrobić z pulpą?

News

Moda na świeże soki jest coraz bardziej zauważalna. Wiele osób mając obecnie do swojej dyspozycji wyciskarki będzie przygotowywać sobie takie soki samemu. Niestety nie wszyscy wiedzą, że także pulpa, która będzie powstawać będzie miała swoją wartość. Wyrzucamy ją często a to duży błąd.

Pulpą określa się całą miazgę, jaka powstanie w procesie gniecenia owoców i warzyw w wyciskarkach. Ponieważ nie będzie ona pozbawiona cennych wartości odżywczych będzie można ją na wiele sposobów wykorzystywać. Warto sprawdzić jak może ona być wykorzystywana. Mamy przynajmniej kilka eksperymentów, jakie będzie można tutaj zastosować. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Pozostała pulpa – pomysły Słodkie muffinki

Jeśli przygotowujemy sok jabłkowo – marchwiowo-imbirowy będzie można potem z pulpy przygotować również słodkie muffinki. Wystarczy dodać mąkę, proszek do pieczenia cukier i mleko. W ten sposób po wymieszaniu będzie można przełożyć wszystko do papilotek i po około 20 minutach pieczenia mamy gotowe ciastko.

Maseczka ogórkowa do twarzy

Ogórek jako sok będzie miał wiele cennych wartości, będzie też orzeźwiający. W tym przypadku jednak również nie powinniśmy wyrzucać pulpy. Wystarczy bowiem dodać łyżeczkę soku z wyciśniętej świeżo cytryny i jogurt naturalny. W ten sposób bardzo prosto będzie można przygotować sobie maseczkę, którą nałożyć można na twarz, szyję czy dekolt. Po około 20 minutach będzie zmywać z twarzy tą maseczkę. Maseczka pielęgnacyjna do dłoni i paznokci Jeśli ktoś chętnie spożywa sok z marchwi i jabłek nie powinien wyrzucić pulpy, ponieważ będzie ona doskonałym rozwiązaniem do stworzenia naturalnej maseczki umożliwiającej pielęgnacje dłoni oraz paznokci.

Pulpa, która będzie powstawać z jabłek i marchwi powinna zostać połączona z miodem. Tak przygotowywana maseczka będzie umieszczona w gumowych rękawiczkach, do których należy włożyć ręce na około 15 minut. Jak kuracja będzie zakończona maseczkę zmywamy. W ten sposób ta pulpa, która mogłoby się wydawać, że będzie do wyrzucenia sprawdzi się jednak doskonale i będzie jeszcze wykorzystana.

Dlatego jak wiadomo warto zastosować tego typu rozwiązania, ponieważ w ten sposób jeszcze bardziej zadbamy o siebie.