Urządzenia do wyciskania soków

News

Wydaje się, że każdy powinien mieć w kuchni urządzenie do wyciskania soków. To jeden z najlepszych wynalazków jaki obecnie wymyślono, gdy chodzi o zdrowe żywienie. Istnieje wiele urządzeń do wyciskania, różne firmy i modele. Różnią się one pod kątem funkcji, jakości jak i też ceny. Możemy tutaj powiedzieć o tych urządzeniach jakie obecnie są wykorzystywane.

1. Sokowirówka (najbardziej popularna jednak najgorsza)

Sokowirówka to takie urządzenie, które jest bardzo popularne, ale nie gwarantuje nam tak dobrego soku, ponieważ szybkie wirowanie doprowadza do napowietrzenia takiego soku i w ten sposób duża część ważnych składników odżywczych będzie jednak zniszczona. Dodatkowo sokowirówka nie jest tak wydajna i nie będzie dużej ilości soku, dość dużo miąższu będzie nadal miało charakter mokry. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

2. Rozdrabniarka z Prasą do soku

Prasa do soku to już urządzenie, które będzie zdecydowanie lepsze niż wirówka. Prasa działać będzie na dwóch etapach. Na początek owoce są dzielone, a następnie będą one w woreczkach odpowiednio przy dużym nacisku przeciskane i w ten sposób z pulpy uda się uzyskać to co rzeczywiście najlepsze. Jednak i tutaj wydajność nie będzie taka jakiej byśmy chcieli. Najlepszą opcją będzie oczywiście wyciskarka.

3. Wyciskarka do soków

Wyciskarka do soku jeśli chodzi o jakość to obecnie bez wątpienia najlepsze urządzenie. To ono daje nam możliwość spożywania zawsze zdrowych i świeżych soków. Soki z wyciskarki będą bogate w witaminy, minerały oraz enzymy, które są tak ważne dla naszego organizmu. Wyciskarki działają na zasadzie wolnych obrotów i bardzo dobrze dopasowanych wałków, które będą miażdżyć owoce i z przestrzeni komórkowej w ten sposób uwalniany będzie smaczny sok. Wyciskarki są jeszcze lepsze, ponieważ dzięki nim będzie można także pozyskiwać sok z takich składników jak trawy, zioła czy liście.

Duża część tych urządzeń ma obecnie dodatkowe możliwości takie jak przygotowywane sosów, przecierów czy koktajli. Będzie można nimi wykonywać lody czy mielić mięso czy kawę. Jeśli jednak chcemy mieć dobre urządzenie należy się liczyć z dużym wydatkiem, ponieważ takie sprzęty są kosztowne. Nie ma sensu kupowanie taniego chińskiego sprzętu, ponieważ niestety nie dostaniemy takiej jakości, która byłaby dla nas rzeczywiście odpowiednia.